Molekularna

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
PCR

PCR - wprowadzenie

Email Drukuj

Reakcja łańcuchowa polimerazy (ang. PCR) została po raz pierwszy opisana przez Kary Mullis’a w 1985 roku. Odkrycie to zaowocowało nagrodą Nobla 1993 roku z dziedziny chemii. Ta z pozoru prosta reakcja odegrała ogromną rolę w nowoczesnej biologii molekularnej. Stała się podstawą wielu metod używanych w celach poznawczych i diagnostycznych.

 

Więcej…
 

Opracowanie warunków PCR

Email Drukuj

Podstawową reakcją wykorzystywaną w biologii  molekularnej jest reakcja łańcuchowa polimerazy (z ang. PCR). Służy ona do selektywnego powielania materiału genetycznego. Składa się z szeregu cykli temperaturowych dostosowanych do konkretnie optymalizowanej metody. Niniejsze opracowanie podaje podstawowe informacje niezbędne do zaprojektowania i optymalizacji własnej reakcji PCR.

Więcej…
 

Zastosowanie Taq polimerazy w biologii molekularnej.

Email Drukuj

Polimeraza DNA jest enzymem, który katalizuje syntezę DNA. Substratem reakcji są wolne nukleotydy (w reakcji PCR: trifosforany dezoksyrybonukleozydów - dNTPs) oraz matrycowa, jednoniciowa cząsteczka DNA. Synteza prowadzona jest od 5’ do 3’ końca. Warunkiem zapoczątkowania reakcji jest przyłączenie do matrycowego DNA sekwencji starterowych (krótkich odcinków jednoniciowego DNA).

 

Więcej…
 


stat


Sprzęt

Reklama